Warning: Undefined variable $post_id in /home/platne/serwer287176/public_html/bio-nawozy.com/wp-content/themes/bionawozy/single.php on line 15
HISTORIA ROLNIKA

Zwiększanie plonu ogórków

W tym artykule przyglądamy się, jak Karol Bajon, właściciel gospodarstwa we Włoszakowicach, zmienił swoje podejście do uprawy ogórków Melen, stosując aminokwasy od Agro Sorb. Skupimy się na jego doświadczeniach z preparatami Radiculum oraz L-Amino + Ca, które przyczyniły się do znacznego przyspieszenia wegetacji i poprawy jakości owoców.

Karol Bajon prowadzi gospodarstwo we Włoszakowicach, specjalizując się w uprawie ogórków Melen. W ostatnich latach, dzięki zastosowaniu nowatorskich metod nawożenia, zdołał znacząco poprawić wydajność i jakość swoich upraw.

Przed wprowadzeniem aminokwasów, gospodarz zmagał się z problemami związanymi z wolniejszą wegetacją i niedostateczną jakością owoców, co wpływało na rentowność gospodarstwa.

Kluczowym momentem było wprowadzenie aminokwasów Radiculum oraz L-Amino + Ca. Radiculum zastosowano do zwiększenia wigoru roślin i poprawy systemu korzeniowego, natomiast L-Amino + Ca wykorzystano do uzyskania bardziej wypełnionych i cięższych owoców.

„Wigor rośliny objawia się mocniejszym czubkiem, szybszym wzrostem rośliny. L-Amino + Ca stosujemy w ogórku, żeby były bardziej wypełnione a owoce cięższe.” – Karol Bajon

Pan Karol stosuje Radiculum w dawce 15 L na hektar, dwa razy w tygodniu: Radiculum w poniedziałki, a L-Amino + Ca w piątki i soboty. Ważnym aspektem jest także odpowiednie podlanie i kontrola pH, które pozostaje bez zmian podczas stosowania Radiculum.